发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson- [! a- m2 H3 K# h* i) L, k; z
' g, |. P. C3 L7 v
Over 8 years of piano teaching experience
9 O8 x3 ^) q" Q7 Z$ O; o9 年钢琴丰富教学经验2 J6 G9 \$ v% \" H, W
One-on-one lesson
, w6 |: m4 p2 M2 W7 g( }7 Z一对一课程. H3 B! O) ~& O
Always preparing learners for music examinations
1 }) T! H) f* E  D- z为学生做好充分的考试准备
, }7 u6 J% A# _+ s6 L! o8 pPrevious students have gone tests and got international certificates, _. q+ M/ v& h3 m$ U1 {$ @& n7 ~5 U
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书. t, G! v% O* p- Z( E# l# C
Can teach all songs from classical to pop music- }9 g4 A& u' h8 H9 F# H" n
可教任何歌, 从古典到流行
; U, `$ S3 \: s) ^3 REnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
4 J) y- ~, x$ K  l5 Q# d1 b; L热情,有趣,快乐和有效率的课程
# f" y. W* A" ?4 h( u1 r5 ]" I4 NFor different students use unique teaching method" D; f+ I  \, z& [7 A% \$ d
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针, n' k* B1 \  x. C: {7 Y) e3 T# c
Can be used for elective course
5 C) \; I1 n  d) O* f$ R可做选修课
, A! w, X: ]' S  a: l+ S* n( bRates below are for individual instruction - {$ G- Q& R. h- r3 `
费用如下; _4 `9 [3 x! x; f5 R, ?
0 y3 k% t2 w1 P6 @
Fee  1 2   
, }0 c# j" S+ E- t. |* ^3 HPer Lesson:30minutes $15 $20    . L0 g) v3 U5 Z1 @2 M6 Q
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    ' v1 D+ L$ n0 y1 ]1 t6 _/ M
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
+ d3 s, W4 A, J  D9 {Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson' L+ B9 B/ b5 C" v" P6 E. i2 M
) P+ c# ?5 e  D& @: W5 T; L! y' w
Over 8 years of piano teaching experience9 `, g6 I$ h& ^- T. s3 F
9 年钢琴丰富教学经验6 w: e' s8 Y" z' ~" f3 M
One-on-one lesson * e: @% j3 e, o8 n' z6 Y" D
一对一课程
* J3 l6 t1 R& _# ^) n+ q7 t& \  Q0 |Always preparing learners for music examinations ! B9 a0 Y9 ~0 G* ~$ U
为学生做好充分的考试准备
; P; o4 r6 A2 E/ l$ O7 [Previous students have gone tests and got international certificates* u: m* n' k, n2 R
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
0 @! y) x3 k- F1 VCan teach all songs from classical to pop music
+ p' s7 p4 q0 w) o9 u2 }' y可教任何歌, 从古典到流行. f5 D- p! L. |; t' Q2 ]3 h
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons% v7 M1 Z8 k- ^: f
热情,有趣,快乐和有效率的课程) F8 ?6 M9 f: X1 M
For different students use unique teaching method9 d9 @8 R/ ?- \5 I3 d1 N
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针$ d7 n5 N; _1 z6 z
Can be used for elective course
4 m+ P( w5 _; I- u  N$ l4 r1 ]# M# D可做选修课% C) u% l( |. O% C; R* t2 S
Rates below are for individual instruction
2 s  U7 X2 @: ]& h9 J费用如下& E% ^9 |6 y& `- A4 F

6 g( J8 E: B- _( d* ~3 t2 |Fee  1 2   
  l$ E! N1 f$ c; }0 bPer Lesson:30minutes $15 $20   
2 i6 a$ T. o6 w8 O7 N& T/ O0 B7 jPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    3 N. F% ~' |! d) H0 z; H
Per Lesson: 60minutes $30 $40  9 L) h* f. a' m, G. Q2 X. p  K/ R! f
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题