发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson
! l/ {4 Z; ?$ s+ z0 n7 P  g. v/ ]0 _; j9 ?5 a2 h: z* Q
Over 8 years of piano teaching experience
6 B3 Z, c$ }. G9 [2 g1 i! H9 年钢琴丰富教学经验
% c8 s) Z9 }1 _" O- @2 UOne-on-one lesson / a" O9 \0 D' H* c, G4 |8 G* M- S
一对一课程
" D- E* n  y- p, r; O4 V0 d- oAlways preparing learners for music examinations 5 R' V' ~8 u: R
为学生做好充分的考试准备
; w! q* W) ~9 u4 K7 w6 `5 A. H6 QPrevious students have gone tests and got international certificates/ b: Q3 W& H9 E
参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书' a/ Q% w, `0 K/ H1 ]' K. j
Can teach all songs from classical to pop music4 e' j3 ~. z$ V! ?* a
可教任何歌, 从古典到流行( }7 e4 W" F8 W  u- O  d5 P5 P+ i3 F
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
. U3 l6 K1 F4 W2 Y. x2 D$ p热情,有趣,快乐和有效率的课程
" |* U- q1 P) u* T6 ?; }( }' u1 ?/ }For different students use unique teaching method- _/ |; F/ _8 f2 b
针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
; t( ]/ C/ D6 N' fCan be used for elective course
& [* Y& o- n6 F# o1 r. C可做选修课, Q2 X- @. `% B5 u% _! e! [
Rates below are for individual instruction
1 l) L! N3 j, a$ C' L, @3 u8 M费用如下
, S- j- t! \! [4 s3 ]9 s. f
  Y2 a/ @) `) W" Z" KFee  1 2    8 ]: x6 K& }# S( A% b4 F% V' V- t
Per Lesson:30minutes $15 $20   
+ a' m( v1 g4 M% UPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    2 `9 K( o8 {" g/ }
Per Lesson: 60minutes $30 $40  6 ?$ c! J& Y/ F3 Z2 b
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson
( y( i! e+ D' ]+ e5 X, t4 K- l+ a* k( x
Over 8 years of piano teaching experience
5 j2 }$ ]+ P6 w0 |9 年钢琴丰富教学经验
; w9 v8 M; Q( r( S- d$ E' d4 POne-on-one lesson
; b# p0 N$ u$ I% J9 j一对一课程: D# X5 r& G2 r; H' B
Always preparing learners for music examinations % G) W1 K! y  s: o8 Y, C, _& O
为学生做好充分的考试准备
1 X$ S# j, l! k, b8 x9 YPrevious students have gone tests and got international certificates
* a- w8 J4 N3 E参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书
/ d. Q1 ~% }' k/ ~& s# g2 fCan teach all songs from classical to pop music
5 s& ]5 P" G1 h8 M可教任何歌, 从古典到流行0 _0 ?4 \1 K' T2 B
Enthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons" M+ I' ^* o+ A! r
热情,有趣,快乐和有效率的课程; B+ Y$ l, i# E: n
For different students use unique teaching method
4 F/ x( j. [9 \7 W. o( _7 x# i/ c针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
7 @( x9 |" v( ^0 q% C( {6 XCan be used for elective course
# l/ O2 q1 S( E1 N1 C1 N/ _6 m0 y可做选修课
% F1 ?" @, b- v7 r, ]2 C! g" q% q3 i- eRates below are for individual instruction
# x* q' e3 V# u$ z; X* F9 R费用如下
! F1 _9 u5 U/ c, R3 j# F
" V. M$ X: d8 Q7 cFee  1 2    9 ~; x; n0 L- s$ f8 Q# V8 b
Per Lesson:30minutes $15 $20   
$ u# M- L1 }& ?8 c1 o* KPer Lesson: 45minutes $22.5 $30    , v. c. |9 x0 d$ `! [
Per Lesson: 60minutes $30 $40  ! Q) Y; I2 i# T& W
Please contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题