发新话题
打印

Piano Lesson from $15

Piano Lesson from $15

Piano Lesson3 h: @; p3 f# K8 @0 s

$ T8 P8 o! h1 lOver 8 years of piano teaching experience" ?* z4 U4 P; i7 v( Z. {5 ~  E
9 年钢琴丰富教学经验% {7 |0 D+ m5 g+ F4 g
One-on-one lesson * E( e7 U# J5 T2 c$ J4 v: C5 p6 R
一对一课程
& w5 Z$ h/ ^, E4 u, m$ vAlways preparing learners for music examinations
1 A" l; i* }3 f' c为学生做好充分的考试准备; r2 m+ ?$ B5 ?' k8 Q; N! G1 G
Previous students have gone tests and got international certificates
7 s; P7 P3 p3 d1 o* v" @& i, h参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书! i' t0 i6 i) j  D& n! v* O, A+ Z/ [
Can teach all songs from classical to pop music# v+ O) U4 g3 q2 U
可教任何歌, 从古典到流行
; w$ R3 F% n5 P( R% S. oEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
8 s# {) a* C# i; e1 w0 R, S: @8 O% F热情,有趣,快乐和有效率的课程" x( Z; }. u7 i) g
For different students use unique teaching method
& l, E# C& d& O3 n  X6 A- I针对不同的学生采用不同而独特的教学方针" u  A$ D, ^* h
Can be used for elective course/ i2 n$ D# j6 s( t
可做选修课
9 @$ v5 x; R$ }6 K9 {/ a! U3 O- gRates below are for individual instruction " x' \$ Z2 k& \9 D# N. E
费用如下- C3 F9 v! r. R4 d8 r% o* q/ u1 `! T6 M

" E9 }# {9 ^  M3 @/ `2 J  j; I/ fFee  1 2   
; W4 |7 Q5 m$ R5 n5 U; C5 c! E% l7 pPer Lesson:30minutes $15 $20    ' G1 C7 W5 U4 L3 C0 e* Z
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    & l# R( f8 p7 M; d2 w; ^2 I
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
7 G8 m$ G9 m0 M" \# g8 x, X+ D2 WPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

piano lesson $15

Piano Lesson0 b8 \/ x: {  l7 b
3 P% d1 k' U1 f  e/ O7 z
Over 8 years of piano teaching experience
2 l3 p  C  i  X, Q+ Z9 年钢琴丰富教学经验5 Q% `( f, h1 S" V& L( y4 j: {) J! Z
One-on-one lesson 8 g  L! Q5 }8 E. ~, X7 D. p3 r
一对一课程; N+ ~- ?  C, K: T8 R% N
Always preparing learners for music examinations
: y# W( J2 Z1 Q8 {- i为学生做好充分的考试准备
/ m$ w" g& P: V7 I9 T  GPrevious students have gone tests and got international certificates
7 L  `& D  _% F$ ]! T参加考试的学生基本都能取得国际钢琴级别证书7 _) U8 I& X1 O! r, B' G
Can teach all songs from classical to pop music% o' N1 B# x4 Q  M( b
可教任何歌, 从古典到流行
; ^% a! y2 v8 o$ R& ZEnthusiastic, fun, enjoyable and effective lessons
) V+ D$ m2 Y3 @+ r' v( K, g热情,有趣,快乐和有效率的课程6 @/ ]  }& ~# O3 P: M9 s
For different students use unique teaching method
8 r! B$ e0 i' E针对不同的学生采用不同而独特的教学方针
6 Z) R5 U5 B5 u, dCan be used for elective course/ m9 L# F' C% K+ T. y
可做选修课! o3 Z( c7 W- Z1 t/ X
Rates below are for individual instruction 4 {9 B- E* ?! V
费用如下6 f6 A! \' k* q7 x

+ v3 A. R; J/ e: uFee  1 2   
6 ^4 q) v' F5 Q0 a4 F  Y4 D  vPer Lesson:30minutes $15 $20    . l+ j% T, {! V) t
Per Lesson: 45minutes $22.5 $30    % L6 @; ^9 n1 G- l7 Y' a2 u$ N
Per Lesson: 60minutes $30 $40  
- I  b/ y, J# y4 PPlease contact Jiamin Li (250)-884-7698 or E-Mail to Jiamin83@gmail.com

TOP

发新话题